Assassin’s Creed Brotherhood Tam çözüm Videolu

Posted on Şub 16 2011 - 12:46pm by Raistlin
Bu habere yorum yapmak ister misiniz ?

Oyunun tek kişilik senaryosu, En az 15 saat gibi bir oynanış süresi vadediyor. Yine Ezio’yu kontrol ediyoruz ve Brotherhood’un lideriyiz. Roma’da bir çok görevlerimiz olacak. Göreceğimiz karakterler arasında Da Vinci, Machiavelli ve Caterina Sforza gibi isimler var. Paraşüt ve yeni uçuş araçlarının olduğunuda belirtelim.Prince of Persia gibi bir fenomene imza atan Ubisoft, oyun dünyasının zirvelerinde dolaşan bu müthiş ismi, kendi elleriyle hazırladığı Assassin’s Creed ile geçmeyi başardı. Prince of Persia’nın dar alanları ve tek düze devam eden, özgürlük sunmayan yapısını yerlebir eden firma, ortaya yeni bir yıldız çıkardı!

2007 yılında raflarda yer bulan ilk Assassin’s Creed’de, kalıtsal hafıza üzerinde yürütülen bir araştırmanın parçası olan Desmond Miles’ı kontrol ediyoruz. Onun hafızasının en karanlıklık köşelerine ulaşan bilim adamları, Miles’ın atası olan ve 1191 yılında yaşamış Altair adlı Haşhaşin Tarikatı üyesi bir suikastçıdan haberdar oluyor.

Bu andan itibaren asıl oyun başlıyor. Desmond’dan ziyade, Altair’i kontrol ederek, tarihin karanlık sayfalarında, gerçekte yaşamış kişilere suikastler yapıyoruz… Oyun, Piece of Eden denen ve illüzyonlar yaratma özelliğine sahip olan tarihi eseri ele geçirmemiz ile son buluyordu.

Hikaye Daha Yeni Başlıyor!

2009’da ise Assassin’s Creed 2 serüvenine adım attık. İlkinin eksiklerini bir bir kapatan yapımcılar, ortaya öyküsü ve oynanışıyla müthiş bir yapım çıkarmayı başarmıştı. Bu kez 15. yy’de, Ezio Auditore de Firenze adlı, ailesi katledilmiş bir suikastçıyı kontrol ettiğimiz yapımda, Papa’ya kadar uzanan uzun bir görev listesini tamamlıyorduk.

Sürpriz sonu ile oyun, bir sonraki randevuyu daha bir heyecanla beklememizi sağlamıştı. Üçüncü yapım için takvim yaprakları sökülürken, Ubisoft farklı bir ismi duyurdu: Assassin’s Creed: Brotherhood.

Yayınlanan videolarıyla büyük ilgi uyandıran yeni yapım, serinin önceki oyunlarında olduğu gibi, yine önce PS3 ve X360’a, bir kaç ay sonra ise PC platformuna çıkacak. Ubisoft’un bu satış stratejisi, Assassin’s Creed ismini bir değil, iki defa gündeme taşıyacağı için, başarılı diyebiliriz. Ancak bilgisayar kullanıcıların bu serüvene şimdilik seyirci kalması bir hayli üzücü. Zira Ubisoft, yine yapacağını yapmış!

Kaldığımız Yerden Deva

İkinci oyunun bitiş sahnesiyle yeni yapıma başlıyoruz. Ancak bu Assassin’s Creed 3 değil. Bu tamamen bir ek paket mantığıyla hazırlanmış olmasına karşın, yenilenmiş yapısıyla başlı başına bir oyun.

Yıl 1500. Papa’ya yaptığımız suikast girişiminden istediğimiz sonucu alamadık. Bu yüzden de bunun bir bedeli olacaktır. İkinci oyundaki en yüksek zırh (Üzerimizde Altair zırhı var) ve silah kapasitesiyle yapım start alıyor. Birbirinden basit görevleri yaparken, yeni özellikler de kapımızı çalmış oluyor. Aksi halde Papa Borgia’nın karşı atakları karşısında duramayız.

Artık Ezio ile, tıpkı ilk yapımda yer alan Al Muallim gibi yönetici konumundayız. Zira yanımızda dolaşmasalar da, onlara görevler verip, dünyanın çeşitli bölgelerine gönderebiliyoruz. Yılın 1500+ olmasına karşın halen Konstantinapolis olması, biraz komik olmuş. Tabii bu tür yolculukları biz yapamıyoruz. Görevlerimiz Roma’da ve artık tapınakçılara hiç olmadığımız kadar yakınız.

Yolda, yardım ettiğimiz insanları, tarıkatımıza katabileceğimiz oyunda, bir ıslık ile onları çağırıp, düşmanlarımızı kolayca alt edebiliyoruz. Roma’da kendimize bir yer edinmek için, orada satın alabileceğimiz dükkanlar var. Ancak önce, çevrede bulunan be Borgia’ya ait olan yapıları ele geçirmeliyiz. Ancak bu sayede dükkanların sahibi olmamız söz konusu.

Yeni yapımda artık bazı bulmacalarda yalnız değiliz ve bize yardım eden arkadaşlarımız oluyor. Bu da yine Ubisoft imzalı, 2009’da satışa sunulmuş Prince of Persia’yı hatırlatıyor.

Serinin yeni oyununda, öncekilere nazaran Desmond ile daha çok vakit geçiriyoruz. Animus’u Ezio’nun evinin olduğu yerdeki harabelere kurup, orada çalışamaya başlıyoruz. Artık dilediğimiz zaman Animus’tan çıkıp, çevrede dolaşabiliriz. Bir sürpriz, Desmond’ın kıyafetinde yaşanıyor. Artık onun da bir Assassin kostümü var!

Oyunun senaryo kısmı Assassin’s Creed 2 kadar uzun değil. Buna karşın multiplayer desteğiyle, ikinci yapımdan çok daha uzun bir oynanış vadediyor. Birçok suikastçıyı aynı anda aynı haritaya bırakırsanız ne olur? İşte bunun yanıtını Assassin’s Creed Brotherhood’da bulabiliyorsunuz.

Genel olarak bakıldığında, kamera açısı hataları haricinde kayda değer büyük bir problemi yok yeni oyunun. Aksine animasyonlar zenginleştirilmiş, yeni kostümler ve özellikler eklenmiş. Eğer ikinci yapımı beğendiyseniz, daha çok seveyeceğiniz bir oyuna hazırlıklı olun. Zira Assassin’s Creed Brotherhood, sizi uzun süre sosyal hayatınızdan mahrum edebilir.

27 Comments so far. Feel free to join this conversation.

 1. Hakan Yigit Aldatmaz 10 Nisan 2014 at 11:53 - Reply

  assassins-creed-brotherhood

 2. Kubilay Yigit Kardeşim 10 Nisan 2014 at 11:53 - Reply

  assassins-creed-brotherhood

 3. Mustafa Karakuyu 07 Şubat 2014 at 18:49 - Reply

  istek yolla

 4. Mustafa Karakuyu 07 Şubat 2014 at 18:49 - Reply

  istek yolla

 5. Haberci
  Haberci 06 Şubat 2014 at 21:41 - Reply

  Merhaba İrfan
  Aşağıya inmek için E tuşuna basıyorsun.
  İyi oyunlar.

 6. İrfan Aslan Bürian 02 Şubat 2014 at 11:02 - Reply

  Bölüm 14 deyim 7:22 den sonra aşağı hangi tuşla atlıyoruz [Acil]

 7. İrfan Aslan Bürian 02 Şubat 2014 at 11:02 - Reply

  Bölüm 14 deyim 7:22 den sonra aşağı hangi tuşla atlıyoruz [Acil]

 8. yusuf 16 Haziran 2013 at 22:51 - Reply

  arkadaslar ben oyunda %71 seviyesine geldım ve görev yok ama davincinin görevlerını yapmadım 8.kısımda videodaki ne yapmam gerekiyor

 9. Haberci
  Haberci 21 Mayıs 2013 at 09:22 - Reply

  Merhaba ERDEM

  Bir Borgia kulesini yakmak için şunu yapmalısın.

  Kulenin bulunduğu bölgeye görünmeden girmeli ve üzerinde kırmızı haç işareti olan Borgia Kaptanını ( Borgia Captain ) öldürmelisin. Borgia Kaptanını öldürdükten sonra kuleyi rahatlıkla yakabilirsin.

  İyi oyunlar

 10. Erdem 20 Mayıs 2013 at 22:54 - Reply

  Merhabalar, birsey daha sormak istoyorum, gorevler haricinde borgia kulelerini yakamiyorum, tirmaniyorum kartal bakisi yapiyorum ancak yakamiyorum yardimci olurmusunuz ? Once orayi koruyan kaptani mi oldurmem gerekiyor ? Hep kaciriyorumda :)
  Tesekkurler iyi oyunlar.

 11. Haberci
  Haberci 19 Mayıs 2013 at 10:13 - Reply

  Merhaba ERDEM

  Evet o bölüm atlanmış. O görevde Ezio senatöre ödemesi gereken parayı bulma sözü veriyor ve bunun için 3000 florine ihtiyacımız var. Eğer bu para sende mevcut ise direk senatöre gidebilir ve parayı ona verebilirsin. Eğer yoksa etrafta biraz hırsızlık yapabilir veya hazine sandıklarından da bunları temin edebilirsin.

  Umarım ilgili bölümü geçersin.

  İyi oyunlar.

  • Erdem 20 Mayıs 2013 at 00:20 - Reply

   Merhaba Haberci,
   çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldun, teşekkürler..

 12. Erdem 19 Mayıs 2013 at 02:28 - Reply

  Arkadaşlar bölüm 5 2.kısımda ki bölümün başını geçemiyorum, senetöre para getirmek gerekiyor ancak konuştuktan sonra parayı almak için haritada yer gösterme çıkmıyor, videoda da o bölüm atlanmış, yardımcı olurmusunuz ?

 13. HEBUN 30 Mart 2013 at 21:33 - Reply

  Bölüm 2, 3. kısım 03:42. saniyedeki adam nasıl yakalarım? Adamı sürekli öldürüyorum. Öldürmeden yakalayamıyorum. Biri yardımcı olsun.
  Not: Oyunu pc de oynuyorum. Konsolla değil.

 14. AyKuTT 20 Şubat 2013 at 23:14 - Reply

  Selam Çatıda Bi Tane Hanım Abla Var Yanın Gittim Görevi Kabul Ettim Şehrin Dışında Bir Yeşil Alan Var Tövbe Kimse Gelmiyor Bunalıma Girdik Bende Enzo’da Size Zahmet Bi Help Mee Dostlar….

 15. sefa çebi 04 Şubat 2013 at 18:05 - Reply

  biraz taktik söyle oyunu kaç kez bitirdim ama boşuna bitirmişim gibi geliyor.

 16. Historian
  Historian 29 Temmuz 2012 at 21:50 - Reply

  Ac2 deki 10 tane zırhlı askeri öldürme görevini bir geçebilsem bende katılacam size ama geçemiyorum :)

 17. Haberci
  Haberci 29 Temmuz 2012 at 11:30 - Reply

  The Da Vinci Disappearance görevleri için oyunun The Da Vinci Disappearance isimli DLC’si yüklü olması gerekiyor.

  Eklenecek görevler

  A Roll Of The Dice : 1506′da Roma’ya döndükten sonra Ezio Auditore eski arkadaşı Leonardo da Vinci atölyesinde ziyaret etmelisin.

  The One Who Got Away : Ezio Ferrara seyahat edecek.

  Memento Mori : Ferrara’dan döndükten sonra, Ezio Romada ki Vaticano bölgesini ziyaret edecek.

  Bon Voyage : Ezio Auditore Francesco Colonna evini ziyaret edecek. Leonardo da Vinci’den kalan resimleri arayacak.

  Last Minute Invite : Rosa in Fiore dışında

  The Ezio Auditore Affair : Castel Sant’Angelo girmeye çalışacaksınız.

  Decoding Da Vinci : Ezio Leonardo da Vinci atölyesinde geri dönecek.

  The Temple of Pythagoras : Yer altı mezarlığının girişini arayacaksınız.

  Umarım yardımı olur.

  iyi oyunlar.

 18. ATEŞ 27 Temmuz 2012 at 17:11 - Reply

  YAN GÖREVLER BİTTİ The Da Vinci Disappearance BU görevlere nasıl geçiş yapıcam yardım lütfen

 19. ATEŞ 27 Temmuz 2012 at 14:47 - Reply

  SLM 7 8 YAN GÖREVİ YAPARKEN 7 DE GÖREVİ YAPMADAN GÖREV YERİNDEN ÇIKTIM 7 VE 8 GÖREVİ NASIL YAPICAM AYNI YERİNDE YOK
  YARDIM EDERMİSİNİZ

 20. bulamadım 16 Temmuz 2012 at 15:12 - Reply

  arkadaslar yan gırevler 16 konukume 1-3 e nasıl gıdcez

 21. Haberci
  Haberci 26 Mayıs 2012 at 23:21 - Reply

  Assassin’s Creed %100 bitirmek için çok zorlanabilirsiniz. Görevi oyunun dediği şekilde bitirirseniz size tam puan veriyor. Mesela adamı öldür diyor fakat gizlenerek diyor siz adamı öldürüyorsunuz fakat bu görevi gizlenerek yapmadıysanız size 100 puan yerine 50 puan veriyor. Bu şekilde tamamlanması gereken yan görevler. O yüzdeyi sürekli azaltıyor ve % 40 gibi bir sonla bitirmiş oluyorsunuz.

 22. tarık 26 Mayıs 2012 at 19:36 - Reply

  Assassin’s Creed Brotherhood da % 39 filan yazıyor ama oyun bitti diyor sonunda kızı bıcaklıyorsun elindeki altın küreyle … bişey anlamadım % 100 olması gerekmiyormuydu lütfen bilen biri cvp yazsın

 23. Berk 14 Mart 2012 at 22:38 - Reply

  arkadaşlar ben şu leonardo disappearence bölümünün en başındayım göreve başlanılan restored memory e ilk gdiş orda işaretli yere geliyorum o beyaz yer gelince öyle beklliyo hareket de edebiliyosun ama videodaki gibi rome 1506 fln yazmıo bunun sebebi ne olabilir yardım eder msiniz

 24. alican 19 Şubat 2012 at 03:21 - Reply

  aynı şekilde bende %45 deyim oyun bitti ve yan görevleride yapamıyorum oyun bittiği için deli oldum çok saçma

 25. oyuncu 06 Şubat 2012 at 21:52 - Reply

  Yan görevleri yapabilirsin bence çok eğlenceli tavsiye ederim.

 26. jay_jay 06 Şubat 2012 at 21:17 - Reply

  oyunda %54 teydim ama oyun bitti galiba yan görevleri pek yapmadım şmdi yan görevleri yapabilir miyim kaldığım yerden yksa bu kadr mı

Leave A Response

*